Zdvihací stoly v jednonůžkovém a standardním netandemovém provedení je možné nabídnout v různých variantách. Důležitými parametry jsou celoplošná nosnost, požadovaný rozměr platformy, výška zdvihu a popřípadě výška složeného tvaru. Platí základní pravidlo, že výška zdvihu může být max. cca 70% z délky platformy, to proto, aby bylo zachována možnost kompletního složení nůžkového mechanismu. V případě jiného zadání, je možné nabídnout vícenůžkové provedení, v případě opačného problému i tandemové provedení. Pokud není požadováno jinak je pohonné ústrojí umístěno uvnitř nůžkového mechanismu.
Nosnost zdvihací plošiny je udávaná jako celoplošná, díky konstrukci může být však v určitých situacích které jsou uvedeny nítže v tabulce odlišná.:
Zdvihací stoly, popřípadě plošiny můžeme rozdělit do dvou základních kategorií:
- Stacionární pracovní zdvihací stoly pro polohování nebo překládání materiálu
- Manipulační nebo vyrovnávací plošiny převážně pro logistické potřeby
Problematika stacionárních pracovních stolů je poměrně jednoduchá, pro správnou volbu je třeba zvolit optimální rozměry a znát pravděpodobné využití, tzv. pracovní cyklus. Dle těchto informací je možné nabídnout vhodný pracovní stůl. Také umístění stolu, zda bude na stávající podlaze nebo zapuštěn v podlaze. V naší nabídce je i stůl s nájezdovou rampou a stůl tvaru U pro zavážení palet.
Volba manipulační plošiny závisí na více aspektech než je tomu u pracovních stolů.
Základní specifikace se nijak neliší, ovšem kategorii manipulačních plošin dělíme do tří dalších podkategorí: P-série, PL-série a PLX- série. Rozdíly jsou hlavně v konstrukci a vyztužení platformy a základny plošin pro vyšší odolnost pro bodové a stranové zatížení.
Manipulační plošiny P, PL a PLX série jsou odlišné hlavně ve vlastnostech odolnosti a použitelnosti v dané aplikace. Série P je vhodná pro standardní použití jako stacionární stůl a manipulační plošina, kde bude materiál zavážen manipulačním ručním vozíkem z pouze z krátkých čelních stran. Použití je možné také tam, kde není pravděpodobnost najetí na plošinu aoutomobilem nebo čelním vozíkem ve složeném tvaru. Plošiny série PL a PLX jsou již konstruovány pro náročnější aplikace, kde je třeba zavážet materiál i z dlouhých bočních stran a je zde možnost, že na plošinu najede ve složeném tvaru nákladní vozidlo.
Často se také setkáváme s potřebou zavážet materiál na plošinu čelním vozíkem (Destou) ve vysunutém stavu. Tento způsob manipulace není možný, respektive je velmi problematický, díky tomu, že na plošinu se v daný okamžik vytvoří velké bodové zatížení viz nákres. Řešením může být nadmíru nadimenzovaná plošina nebo interní ošetření investora, aby k této manipulaci nedocházelo.
Možné varianty umístění manipulační plošiny:
Stavební úpravy pro umístění plošiny jsou standardně v režii investora, v případě objednání poskytneme tzv. „pit plán“ pro vytvoření vhodné jámy.
Zdvihací manipulační plošiny mohou být vybaveny různým příslušenství dle přání zákazníka. V případě, že se na plošině budou pohybovat lidé, je poviností zákazníka vybavit plošinu alespoň jedním zábradlím. Níže je vyobrazeno možné vybavení pro manipulační plošinu. Pro použití ochranné zástěny také platí striktní pravidla. V případě že obsluha nebude mít možnost výhledu do útrob nůžkového mechanismu, je žádoucí doplnit plošinu právě touto zástěnou. Která mimo bezpečnosti zajistí i ochranu mechanismu před povětrnostními vlivy a nečistotami.
Zvedací plošiny je možné vybavit několika možnými kombinacemi ovládání, pro stacionární stoly je standardem ovladač na krouceném kabelu, pro manipulační plošiny ovládácí box pro umístění na zeď. Mimo to je možné nabídnout více-bodové ovládání, koncové spínače, spínací zámky pro dvířka atd.
Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.